Türk futbol camiasının tamamı 1 ay içinde Kovid-19 aşısı olacak

Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği arasında dün İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda, futbolcular, antrenörler, hakemler ve idari personelin Covid-19 aşısı olacağı kararı açıklandı. TFF Başkanı Nihat Özdemir’in Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla konuyu paylaştığı ve onay aldığı belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ve Kulüpler Birliği Vakfı dün İstanbul’da kritik bir toplantı yaptı. Vakfın Maslak’taki merkezinde gerçekleştirilen ve yaklaşık 3.5 saat süren toplantıya, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Baykan, Ali Düşmez, Hamit Altıntop, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ahmet Nur Çebi ve bazı kulüp temsilcileri katıldı. Covid-19 tedavisi gören Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da video konferansla toplantıya dahil oldu. Toplantıda, futbol camiasında en alt klasmandan en üst klasmana kadar herkesin Covid-19 aşısı olmasına karar verildi.

Ahmet Ağaoğlu doğruladı

Görüşme sonrası Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu “Alt liglerden başlayarak en üst lige kadar tüm futbol ailesine 1 ay içinde aşı yapılacak” dedi. Öncelikli meslek gruplarına dahil edilen teknik direktörler, futbolcular, hakemler ve kulüp personelleri aşılanacak. TFF Başkanı Nihat Özdemir’in önceki gün Ankara’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşüp futbol camiasının dileklerini ilettiği ve “Sadece futbolcuları değil, hakemlerimizi ve idari personelimizi de aşılatmak istiyoruz” dediği ve Koca’nın onay verdiği belirtildi.

(İsmail Er – Hürriyet)

Site içeriklerimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*