Ücretli öğretmen Kovid-19 aşısı için öncelikli çıkmıyor

Aynı okulda aynı işi yapan kadrolu öğretmen öncelikli grupta çıkıp aşı sırası alırken, ücretli öğretmen çıkmıyor ve aşı sırası alamıyor.

Öğretmenlere Kovid-19 aşısının yapılmaya başlandığı Şubat ayının sonunda duyurulmuştu. Ancak bugüne kadar bu konuda yeterince yol alınmamış olması eleştirilere neden oluyordu.

Nitekim, kendisinin öncelikli grup olup olmadığını sorgulayan pek çok öğretmen, söz konusu tarihten beri olumsuz yanıt alıyor ve Kovid-19 aşısını olamıyordu.

12.04.2021 tarihinden itibaren, kendisini sorgulayan öğretmenler, öncelikli olduklarını görmeye ve aşı sırası almaya başladılar. Ancak bu kez de başka bir sorun eleştirilere neden oldu.

Aynı okulda, aynı işi yapan kadrolu öğretmenler ile ücretli öğretmenler farklı öncelikte görünüyor. Kadrolu öğretmenler öncelikli grupta çıkıp aşı sırası alabiliyorken, ücretli öğretmenler öncelikli grupta çıkmıyor ve dolayısıyla Kovid-19 aşı sırası alamıyor.

Konu, sosyal medyada oldukça tepki çekiyor ve ücretli öğretmenler ile kadrolu öğretmenler arasında mesleki risk açısından hiçbir farkın olmadığı, bu yüzden aşı açısından da bir fark olmaması gerektiği dile getiriliyor.

Bununla birlikte, resmi bir açıklama yapılmadığı için, sorunun tüm ücretli öğretmenleri mi bazılarını mı kapsadığı, ücretli öğretmenlerin kadrolu öğretmenlerden sonra mı aşılanacağı, yoksa başka bir aşamada mı aşılanacağı bilinmiyor.

Aşı sırası, öncelik sorgulaması ve randevu alma sorularınıza şuradan yanıt alabilirsiniz.

Site içeriklerimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*