Ortak Paylaşım Forumu’nun bu yılki İSG odağı: teknoloji

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK); Ortak Paylaşım Forumu’nun dördüncüsünü bu yıl 13 Ekim’de düzenleyecek.

Çalışma hayatının en geniş üst düzey katılımına ev sahipliği yapacak Ortak Paylaşım Forumu “Çalışma Hayatında Sürdürülebilirlik” ana teması ile gerçekleşecek.

Sosyal diyalog anlayışıyla gerçekleşecek Forumun açılış oturumunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Sayın Vedat Bilgin yer alacak.

Yeşil dönüşüm sürecini ve çalışma hayatının sürdürülebilirliğini uluslararası boyutta ele almak ve küresel iş birliğinin önemini masaya yatırmak adına Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Uluslararası İşverenler Teşkilatı (IOE), Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ITUC), BusinessEurope, OECD Nezdinde İşveren ve Sanayi Danışma Komitesi (BIAC), Birleşmiş Milletler (UN) Türkiye, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) başta olmak üzere en üst düzey uluslararası örgüt liderleri de Ortak Paylaşım Forumu’nda yerini alacak.

Ortak Paylaşım Forumu’nda her yıl ele alınan İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) konusu bu yıl teknoloji odağında değerlendirilecek. İş Sağlığı ve Güvenliği Özel Oturumu altında, TİSK Mikrocerrahi Vakfı ve TİSK tarafından başlatılan ve işyerlerinde “Sıfır Kazaya Yolculuk” söylemiyle hayata geçirilen birbirinden değerli projeler mercek altına alınacak.

Panelde aynı zamanda, İş sağlığı ve güvenliği kültürünün bir yaşam biçime dönüştürülmesini hedefleyerek yol çıkan proje de proje paydaşları tarafından detaylı olarak paylaşılacak.

Site içeriklerimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.