İşyeri hekimlerinin elle yazdıkları reçeteler artık ödenmeyecek

01.09.2018 tarihinden itibaren işyeri hekimlerince yazılacak manuel reçetelerin sözleşmeli eczaneler tarafından karşılanmasına kesinlikle izin verilmeyecek. Konuyla ilgili SGK duyurusu şöyle:

Bilindiği üzere İşyeri hekimliklerinde “SGK Kurumsal Hekim Şifreli” ve “Güvenli Elektronik İmzalı” e-reçete uygulamasına 02.01.2018 tarihinden itibaren zorunlu olarak geçilmiş olup bu tarihten itibaren manuel reçete girişine “Sistem çalışmadığı için e-reçete düzenlenememiştir.” ibaresi bulunan ve reçeteyi yazan hekim tarafından imzalanan reçetelerde izin verilmektedir.

23.07.2018 tarihinden itibaren sadece “Güvenli Elektronik İmzalı” olarak e-reçete düzenlenmesine izin verilecek olup, “SGK Kurumsal Hekim Şifreli” olarak ereçete düzenlenemeyecektir.

01.09.2018 tarihinden itibaren işyeri hekimlerince yazılacak manuel reçetelerin sözleşmeli eczaneler tarafından karşılanmasına kesinlikle izin verilmeyecektir.

“Güvenli Elektronik İmzalı” e-reçete uygulamasının sorunsuz olarak devam edebilmesi ve mağduriyetlerin oluşmaması için gerekli e-reçete alt yapısının tamamlanması gerekmektedir.

İlgililere önemle duyurulur.

(21.07.2018)

Site içeriklerimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.