Erdemir Maden’in resim yarışmasında genç yetenekler yarıştı

İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda “Afet/Kriz Yönetimi” temasıyla düzenlenen resim yarışmasına 7-13 yaş grubunda 100 çocuk başvuru yaptı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Erdemir Maden tarafından öğrenciler arasında sanatsal yeteneklerin teşvik edilmesi, yaratıcılığın farkına varılması ve ödüllendirilmesi amacıyla, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda ‘Afet/Kriz Yönetimi’ temasıyla düzenlenen resim yarışmasına 7-13 yaş grubunda 100 çocuk başvuru yaptı.

Değerlendirme ve jüri oylaması sonucunda başvuran eserlerden 35’i sergilenmeye hak kazandı. Yarışmaya katılan öğrenciler, belirlenen tema çerçevesinde kendi hayal dünyalarını yansıtan resimlerle büyük ilgi uyandırdı.

Deprem, yangın ve sel gibi doğal afet konularının işlendiği eserler, Erdemir Maden ve Divriği İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin yer aldığı jüri üyeleri tarafından titizlikle değerlendirildi. Son olarak birincilik, ikincilik ve üçüncülük derecelerine sahip eserler belirlendi.

Erdemir Maden Lojman Bölgesi Sosyal Tesis alanında düzenlenen törene, Divriği İlçe Kaymakamı Yakup Papaker, Divriği İlçe Milli Eğitim Müdürü Melih Veysel Sayar, Divriği Belediye Başkan Yardımcısı Metin Dinçer, Divriği İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bilgin Çakmak, Erdemir Maden Genel Müdürü Halil Yıldırım, Erdemir Maden Teknik Genel Müdür Yardımcısı Aydın Karatepe, Erdemir Maden Mali İşler Direktörü Ümit Saffet Ünsal’ın yanı sıra okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Ödül töreninin ardından seçilen eserlerin yer aldığı sergi açılışı gerçekleştirildi.

(Kaynak: AA)

Site içeriklerimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*