Beslenme dostu ve fiziksel aktiviteyi destekleyen işyerleri

2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’na göre, işyerlerinde beslenme dostu ve fiziksel aktiviteyi destekleyen uygulamalar başlatılacak.

Resmi Gazete’de yayınlanan 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı‘nda yer alan hedeflerden biri de “Gıda güvenilirliği, obezite, çevre sağlığı gibi konularda çok paydaşlı sağlık sorumluluğu modeli güçlendirilecektir.” olarak ifade edildi.

Bu amaçla Sağlık Bakanlığı öncülüğünde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ilgili kurum ve kuruluşların işbirliği ile bazı çalışmaların hayata geçirilmesi hedeflendi. Programda bu hedefler şöyle yer aldı:

  1. Çok Paydaşlı Sağlık Sorumluluğunu Geliştirme Programı kapsamında Bakanlık ve diğer paydaşlarla ilgili bileşenIerin izlenmesi ve değerlendirilmesi yapılacaktır.
  2. Bütünsel sağlık yaklaşım yönetimi ve sağlıklı beslenmenin geliştirilmesinde iş birliklerinin güçlendirilmesi kapsamında Ulusal Beslenme Konseyi Bilimsel Komisyon Raporları yayımIanacaktır.
  3. İşyerlerinde sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin teşvik edilmesi amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıyla işbirliği halinde Beslenme Dostu ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İşyeri Programı Uygulama Kılavuzu hazırlanarak programın uygulaması başlatılacaktır.

Site içeriklerimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*