Ankara büyükşehir belediyesi OSGB kurdu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, iştiraklerine iş sağlığı ve güvenliği hizmeti vermek için ortak sağlık ve güvenlik birimi (OSGB) kurdu.

Metropol İmar A.Ş. OSGB olarak Anket A.Ş, Belplas A.Ş. Beltaş ve Seğmen Su A.Ş. şirketleri ve Metropol İmar A.Ş. Asansör Bakım Onarım Birimi ile imzalanan sözleşmeler ile Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerine iş sağlığı ve güvenliği hizmeti vermeye başlandı.

Büyükşehir Belediyesinin 30 bin çalışanına hizmet vermek üzerine kurulan OSGB’nin aynı zamanda diğer kurumlara da bu hizmeti vererek çalışmalarını sürdüreceği öğrenildi.

Birimde çalışan 20’ye yakın personelin büyük çoğunluğunu kadınların oluşturduğunu ve pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Metropol İmar A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Dilek ÖNAL, şu bilgileri verdi:

Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın çalışan kadınların desteklenmesi ve kadınların çalışma hayatına katılmasının sağlanması yönünde talimatı var. Bu anlayıştan yola çıkarak biz de burada kadın çalışan sayısını artırdık. Çok da başarılı işler çıkartıldığını görüyoruz. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde büyümekte olan şirketimizde elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

(24.06.2020)

Site içeriklerimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

2 Yorum

  1. Ben de belediyede uzman olarak çalışmak istiyorum ama Diyarbakırda ailemin yanında buradaki belediyelere de bu konuda el atılsa benim de umutlarımın yeşermesini canıgönulden isterim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*